Certifikace
Menu

Nebezpečným výrobkům vévodí hračky

Délka čtení: 1 min., 46 sec.
Nebezpečným výrobkům vévodí hračky

Pro naše děti bychom udělali všechno. Jejich zdraví a šťastný úsměv jsou pro nás tím nejdůležitějším. Zdravé jídlo, vitamíny, hygiena. Děláme vše, co nám poradí doktoři a odborníci. V posledních letech mnohé rodiče vystrašili zprávy o nebezpečných hračkách a jejich rizicích.

Snad největšími riziky spojovanými s hračkami jsou chemické látky obsažené v materiálu a nekvalitní výrobky, které se mohou rozpadnout na menší kousky a způsobit udušení. Obě rizika se však dají jednoduše minimalizovat.

 

při koupi hraček bychom měli hlavně dívat na tyto faktory:

  • Země původu - podle možnosti nakupujte hračky vyrobené v zemích Evropské unie. Vyhněte se produktům z Číny.
  • Sledujte certifikáty - hračky, které splňují evropské normy mají značku CE. Může jít o dovážené hračky. Pokud je vaše hračka z Číny a má značku CE zbystřete pozornost. Vedly se spekulace, že čínští výrobci používají logo podobné evropské značce CE, které ale znamená Chinese Export a má zmást uživatelů. Evropská komise nezjistila nic, co by nasvědčovalo, že značka Chinese Export existuje a vypadá stejně jako evropská CE.
  • Velkou výhodou je certifikát GS, který znamená, že výrobky jsou pravidelně nezávislé testovány na kvalitu a bezpečnost
  • Nakupujte od prověřených obchodů a výrobců - Výrobci s tradicí, kteří dodržují evropské normy a odpovědné podnikání jsou pro vás ranou na jistotu. Pokud si chcete prověřit značku, navštivte jejich oficiální stránky a přečtěte si o jejich certifikátech, oceněních kvality, využívaných materiálech a technologiích

Více se dozvíte v článku www.novinky.cz/clanek/vanoce-nebezpecnym-vyrobkum-vevodi-hracky