Certifikace
Menu

Certifikace plastů pro styk s potravinami: Víte co musí splňovat obaly z plastů a plasty pro styk s potravinami z pohledu legislativy?

Délka čtení: 1 min., 34 sec.
Certifikace plastů pro styk s potravinami: Víte co musí splňovat obaly z plastů a plasty pro styk s potravinami z pohledu legislativy?

Vyrábíte plastové přepravky, boxy na potraviny, plastové láhve nebo kelímky?
Co je nového v oblasti legislativy plastů? V oblasti plastů pro styk s potravinami došlo v loňském roce ke schválení nového Nařízení komise (EU) 2020/1245. Týká se to především výrobců obalového materiálu: plastových fólií, kelímků, vaniček, kbelíků, pet lahví, přepravek či boxů.

Dne 23. září 2020 vstoupilo v platnost NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2020/1245 ze dne 2. září 2020, kterým se mění ustanovení a opravuje se nařízení (EU) č. 2020/2020. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami.

I když existuje přechodné období, již od 23.3.2021 nelze na trh uvádět výrobky, které nesplňují tuto přísnější normu. Podle starých pravidel lze výrobky na trhu tolerovat pouze do vyprodání zásob. Tímto Nařízením se výrazně mění rozsah hodnocení migrace prvků a primárních aromatických aminů a způsob hodnocení výrobků pro opakované použití.
Jsme připraveni zkoušet a hodnotit výrobky podle nových pravidel a zajistit Vám potřebnou certifikaci vašich produktů! Neváhejte se na nás obracet. Zajistíme certifikát v nejlepší ceně a v nejkratším možném termínu!

 

Důležité odkazy: